Pełnomocniczka Regionalna Kongresu Kobiet / Gdańsk 2018

Teresa Kamińska

TERESA KAMIŃSKA - inżynierka, polityczka, działaczka związkowa, była minister w rządzie Jerzego Buzka. Działaczka „Solidarności”. Związana z Komisją Charytatywną Episkopatu Polski ds. Pomocy Osobom Represjonowanym.

Od 1992 była przewodniczącą Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „S”, zasiadała w Komisji Krajowej związku. Wchodziła w skład Rady Ochrony Zdrowia przy Lechu Wałęsie w okresie jego prezydentury.

W rządzie Jerzego Buzka od 1997 do 1999 pełniła funkcję ministra-członka Rady Ministrów (ds. koordynowania reform społecznych). Później była prezeską Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych i wreszcie szefową doradców premiera. W latach 1998–2002 była członkinią Komitetu Doradczego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi.

W 2007 objęła stanowisko prezesa zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.