Polski English Français
Kongres Kobiet
Kongres Kobiet

  

Loading

Pełnomocniczka Kongresu Kobiet / Tychy 2016

 
Alina Bednarz
ALINA BEDNARZ - przedsiębiorczyni, trenerka biznesu, od dwudziestu lat prowadzi własną firmę handlową. Jest absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Śląskim i studiów podyplomowych: Public Relations  na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Marketingu na L’Universite des Sciences et Technologies de Lille (Francja).
 
Działaczka społeczna, feministka, uczestniczka licznych kursów i szkoleń dla liderek społecznych i politycznych, współorganizatorka Śląskich Manif. Organizuje i uczestniczy w  licznych  akcjach zwracających uwagę na problemy kobiet, m.in. zbieraniu podpisów pod projektem ustawy o  parytetach. Jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Aktywni”, którego celem jest pobudzanie aktywności społecznej osób w różnym wieku i z różnych środowisk oraz wiceprezeską Śląskiej Przedwyborczej Koalicji Kobiet „Kobiety dla Śląska”, której celem jest aktywizacja polityczna kobiet.  
 
Współpracuje ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet i Aktywne Kobiety. Aktywnie uczestniczyła w  projekcie "Wybory Kobiet - zwiększenie partycypacji kobiet w procesach podejmowania decyzji". Jest członkinią Śląskiego Klubu Kobiet w Polityce. Uczestniczyła  w spotkaniu przedstawicielek organizacji kobiecych w Pradze w 2012 r. w ramach projektu "Let’s make fimale politics".
 
W wolnych chwilach zajmuje się odkrywaniem historii lokalnych bohaterek i tworzy Śląski Szlak Kobiet, zajmuje się swoimi zwierzakami, czasami eksperymentuje w kuchni.
 
Kontakt: 
abednarz@kongreskobiet.pl
tel. 605 237 537